Príprava na novú sezónu klope na dvere

Sezóna 2019/2020 pre nás síce skončila, no vedenie Nitrianskych Rytierov už intenzívne pripravuje novú sezónu. „Zraz družstva mužov a začiatok tréningového procesu je naplánovaný na 11. august o 18.30 na našom ihrisku pod Zoborom a začne krátkym mítingom a letnou kondičnou prípravou pod vedením Igora Zimana, ktorý väčšinu chlapcov dobre pozná a je zárukou kvalitného tréningového procesu. Bude to spoločný kemp pre hráčov Nitrianskych Rytierov a všetkých hráčov Nitrianskej hokejbalovej ligy, ktorí majú záujem posilniť káder Nitrianskych Rytierov. Chceme v tíme vytvoriť zdravú konkurenciu a hlavne káder doplniť a dopĺňať odchovancami, aby sa nezopakovala situácia z posledného play – off, kde sme piaty zápas hrali v podstate na dve päťky. Postupne pridáme aj hernú činnosť a prípravné zápasy. Ak sa chceme posunúť ďalej a vrátiť sa na popredné priečky, tak musíme hrať atraktívny hokejbal, moderný, atletický a na to musíme byť dobre fyzicky aj mentálne pripravení“ prezradil z Rytierskej kuchyne Juraj Bubák, staronový generálny manažér Nitrianskych Rytierov.

 

O tom, že to nie sú to len slová do vetra, svedčí fakt, že Rytieri hlásia štyri nové posily. Pod Zobor prichádzajú hráči HBK Diaková a Jokeritu Bratislava Milan Murček, Jakub Romančík, Radovan Cerjan a Dominik Libutka.

„Milan Murček je skúsený brankár a jeden z najlepších v extralige. Jakub Romančík je 22 ročný urastený obranca, bývalý juniorský reprezentant, ktorý tiež patrí medzi top obrancov slovenskej extraligy. Rado Cerjan (20 rokov) a Domino Libutka (18 rokov) sú mladí útočníci, taktiež mládežnícki reprezentanti s veľkou budúcnosťou a som veľmi rád, že budú rozvíjať svoj talent práve u nás. Bude to len a len na nich, aký priestor na ihrisku dostanú a aké úlohy a nároky budú na nich kladené“ predstavil nám posily Juraj Bubák. Dôkazom kvalít týchto hráčov bol aj záujem o ich služby v ďalších štyroch extraligových kluboch.

 

Mládež

 

Práca s mládežou je dobre rozbehnutá a na veľmi slušnej úrovni, mládežnícke družstvá určite prihlásime do extraligy. Šéftrénerom všetkých mládežníckych družstiev a trénerom juniorov v U19 bude Ivan Káčer, čo je pre našich mládežníkov výborná správa, no na strane druhej nám v družstve mužov bude v niektorých zápasoch veľmi chýbať. Asistentmi trénera budú v mladších kategóriách Mišo Jacko, Marek Gajdoš a Janko Konig, v junioroch to budú Tonko Baláška a Peťo Príbela, ktorý bude aj manažérom mládeže.

 

Hráčska karta

 

Ďalšiu novinku v našej organizácii nám podrobne vysvetlil Juraj Bubák: „Každému hráčovi Nitrianskych Rytierov, od mládeže až po mužov, založíme individuálnu klubovú kartu hráča, ktorá okrem osobných údajov bude obsahovať údaje ako na tom hráč je po fyzickej a mentálnej stránke, aké sú jeho silné a slabé stránky a aký progres spravil za určitý časový úsek. Bude to zároveň aj kontrola našich trénerov, či tréningové procesy sú dobre nastavené. Ak chceme byť úspešní, musíme pracovať aj na takýchto veciach, ktoré považujem za veľmi dôležité pre rast a vývoj hráčov a trénerov v našom klube.

 

„Momentálne prebiehajú rokovania a rozhovory  a na všetkom tvrdo pracujeme. Klub je finančne stabilizovaný a vytvára hráčom výborné podmienky, čo neznamená, že neoslovujeme aj ďalších možných partnerov “ povedal na záver rozhovoru Juraj Bubák.

 

Ďalšie novinky, nové mená a ciele družstva v novej sezóne prinesieme už čoskoro.