Ďalšou posilou Nitrianskych Rytierov je skúsený útočník Branislav Štefan

Nitrianski Rytieri posilňujú káder. Po angažovaní 23-ročného Lukáša Olejníka ohlásil klub ďalšiu posilu. Je ňou Branislav Štefan, skúsený útočník pôsobiaci v HMHK Vranov nad Topľou.

Tím spod Zobora využil prestupové obdobie na doplnenie kádra o dvoch nových útočníkov. „Túto sezónu nás prenasleduje pomerne veľká maródka, situáciu nám komplikujú aj pracovné povinnosti dôležitých hráčov,“ hovorí generálny manažér klubu Juraj Bubák. V Nitre preto potrebovali najmä hráčov, ktoré vedia tímu pomôcť už teraz, nie až pred play off. Po Lukášovi Olejníkovi sa klubu podarilo dohodnúť s útočníkom Branislavom Štefanom.

Ten sa pravidelne umiestňuje na popredných priečkach produktivity a patrí aj do širšieho kádra reprezentácie. „Braňo je typ hráča, ktorého v družstve potrebuje a chce mať každý. Je to skúsený zakončovateľ s obrovským prehľadom na celom ihrisku. Potrebujeme dostať trochu pokoja na hokejky pri zakončovaní a Braňo nám v tomto určite pomôže,“ doplnil J. Bubák.

Okrem toho, že stále aktívne hrá, pôsobí Štefan vo Vranove aj ako tréner U20 a podieľa sa aj na vedení klubu. Nebolo preto jednoduché rozhodnúť sa o hosťovaní v klube na druhom konci Slovenska. „Skromne priznám, že som mal viac ponúk. Pre Nitru som sa rozhodol preto, že tu máme dobré vzťahy s vedením a naše myšlienky, ako viesť klub sú veľmi podobné – práca s mládežou, tréningový proces, vzdelaní tréneri a pod.  A v neposlednom rade aj kvôli kvalitnému kádru. Som rád, že sa nám vo Vranove podarilo vymyslieť, ako bude klub fungovať aj po mojom odchode.“

Nitru vždy vnímal ako kvalitného súpera. „Mne osobne sa proti Nitre hralo vždy ťažko. Bol to behavý hokejbal so skvelou obranou,“ hovorí B. Štefan. Ako výhodu vníma to, že časť kádra osobne pozná. „Budem sa snažiť hrať najlepšie ako viem. Verím, že pre Nitru budem prínosom a že si zahráme finále. Inak by som necestoval z domu na tréning 4 hodiny,“ uzatvára s úsmevom.