Dve hokejbalové ligy 3+1 už poznajú svojich víťazov

Na hokejbalovom ihrisku pod Zoborom sa odohrali finálové zápasy 2. a 3. mestskej ligy, ktorá sa hrá vo formáte 3+1. Titul získali tímy Capitals a Fotrovci.

Nitrianska hokejbalová organizácia eviduje v mestských ligách takmer 670 registrovaných hráčov, ktorí sa zapájajú celkovo do štyroch líg – tri z nich sa hrajú na menšom ihrisku vo formáte 3+1. Počas druhého júnového víkendu sa rozhodlo o víťazoch 2. a 3. mestskej hokejbalovej ligy.  

2. Nitrianska hokejbalová liga

Víťazom základnej časti sa stal tím Avalanche, ktorý však napokon v playoff vypadol a v konečnom poradí sa umiestnil na 5. mieste. Vo finále sa stretli tímy Capitals a HBC Orli – Capitals vyhrali 2:0 na zápasy (3:1, 5:4pp) a stali sa tak víťazom 2. NHBL.

Najužitočnejším hráčom playoff sa stal Martin Uhnák z tímu Capitals, ktorý však ocenenie hneď po odovzdaní posunul tímovému brankárovi Miroslavovi Betákovi. Za toto krásne športové gesto patrí Martinovi veľké uznanie.

„Už počas základnej časti bola 2. liga veľmi vyrovnaná, čo sa potvrdilo aj v playoff. Vo finále sa stretli 3. a 4. mužstvo po základnej časti, kde sa napokon radovali skúsenejší hráči z Capitals. Som rád, že úroveň ligy každým rokom stúpa a do tímov sa začleňujú aj mladí hráči. Našou ambíciou je posúvať latku vyššie každou sezónou,“ povedal Juraj Halmo, podpredseda Nitrianskej Hokejbalovej organizácie a vedúci Nitrianskych hokejbalových líg 3+1.

Konečné poradie:

1. Capitals

2. HBC Orli

3. Maskoti

4. Gladiators B

5. Avalanche

6. Warriors

7. Kings

8. P.N.CH. Nitra

9. Demons XB

10. Wild Bulls

Individuálne ceny po základnej časti:

  • Víťaz základnej časti: Avalanche
  • Najlepší brankár: Miroslav Beták (Capitals)
  • Najlepší nahrávač: Kristián Bernát (Warriors)
  • Najlepší strelec a najproduktívnejší hráč: Radoslav Ďuračka (Capitals)
  • 2. najproduktívnejší hráč: Juraj Lacina (P.N.CH. Nitra)

ALL STARS tím sezóny:

Miroslav Beták – Radoslav Ďuračka (obaja Capitals), Matúš Moravčík, Andrej Zelíska (obaja Avalanche), Martin Romanovský, Kristián Bernát (obaja Warriors), Lukáš Ševčík (Orli), Tomáš Penzéš (Kings), Stanislav Chobot (Maskoti), Juraj Lacina (P.N.Ch. Nitra), Dušan Miklovič (Gladiators B), Marián Gábriš (Demons XB).

3. Nitrianska hokejbalová liga

Po základnej časti dominoval tabuľke tím Granátovci, ktorý však v semifinále playoff našiel premožiteľa. Z tretieho miesta tak sledovali súboj o titul víťaza, v ktorom proti sebe stáli Fotrovci a Hornets Šaľa. Po dvoch zápasoch bolo rozhodnuté, víťazom 3. NHBL sa stal tím Fotrovci. Zaujímavosťou je, že tento tím je nováčikom ligy – sformoval sa len pred rokom a tvoria ho aktívni otcovia detí, ktoré hrajú mládežnícky hokejbal za Nitrianskych Rytierov.

Najužitočnejším hráčom playoff sa stal Michal Jacko z tímu Fotrovci.

„Počas jesennej časti sa vyformovala silná prvá štvorka 3. ligy a bolo jasné, že z tejto štvorky vzíde aj víťaz ligy. Od semifinále sa hrali veľmi vyrovnané zápasy, v ktorých sa často rozhodovalo v predĺžení alebo v samostatných nájazdoch. Napokon sa, podobne ako v 2. lige, stretli vo finále 3. a 4. mužstvo po základnej časti a víťazom sa stal zaslúžene nováčik ligy – Fotrovci. Víťazom 3. ligy aj 2. ligy gratulujem a všetkým ostatným tímom prajem do novej sezóny veľa zdravia a športového šťastia,“ dodal J. Halmo.

Konečné poradie:

1. Fotrovci

2. Hornets Šaľa

3. Granátovci Nitra

4. HBC Jokers

5. HBC Knight

6. HBC Močenskí Beťári

7. Blue Wings

Individuálne ceny po základnej časti:

  • Víťaz základnej časti: Granátovci Nitra
  • Najlepší brankár: Anton Osvald (HBC Jokers)
  • Najlepší nahrávač: Igor Furstenzeller (HBC Jokers)
  • Najlepší strelec a najproduktívnejší hráč: Michal Jacko (Fotrovci)
  • 2. najlepší strelec a najproduktívnejší hráč: Richard Derlich (Granátovci Nitra)

ALL STARS tím sezóny:

Anton Osvald – Igor Furstenzeller (obaja HBC Jokers), Richard Derlich, Samuel Kovár (obaja Granátovci Nitra), Michal Jacko (Fotrovci), Ján Karlubík (Hornets Šaľa), Martin Valent (HBC Knight), Natanael Vyskoč (HBC Močenskí Beťári), Ondrej Šály (Blue Wings)