Nitrianski Rytieri druhí na turnaji Pilsen Challenge 2023

Nitrianski Rytieri ešte pred začiatkom jarnej časti extraligy preverili svoju pripravenosť na medzinárodnom turnaji Pilsen Challenge 2023, ktorý sa konal v Plzni.

Na turnaji odohrali počas dvoch dní štyri zápasy, ich súpermi boli domáci tím HBC Plzeň, švajčiarsky Oberwill Rebells, česká reprezentácia U20 a majster českej extraligy Kert Park Praha. Tréner Aurel Nauš svojich zverencov pochválil – Rytieri neprehrali ani jeden zápas, tri remizovali a jednu výhru si pripísali v zápase s českou juniorskou repezentáciou. V celkovom poradí si tak vybojovali druhé miesto. Za najlepšieho hráča Nitrianskych Rytierov bol vyhlásený útočník Adam Snovák, ktorý strelil na turnaji tri góly.

Reakcie po turnaji: 

Aurel Nauš, tréner Nitrianskych Rytierov:

„Na kvalitne obsadenom turnaji v Plzni nám vyvrcholila prvá fáza prípravy pred jarnou častou súťaže. S naším mladým mužstvom doplneným ešte aj o našich juniorov sme cestovali s cieľom odohrať čo najlepšie zápasy a preveriť našu pripravenosť po niekoľkotýždňovej kondičnej príprave. Chlapci si v náročných zápasoch siahli na dno svojich síl a presvedčili sa, že pracovať na sebe sa oplatí. Naše výsledky hodnotím veľmi vysoko, neprehrali sme ani jedno stretnutie, chlapci ukázali obrovské srdce a snahu, hlavne v poslednom zápase, kde sme už cítili únavu, sme v tretej tretine dokázali zvrátiť nepriaznivý stav s niekoľkonásobným majstrom ČR. Obaja naši brankári nám svojimi výkonmi veľmi pomohli a boli základom celkového úspechu. Všetkým ďakujem a poďakovanie patrí aj nášmu vedeniu klubu a tiež organizátorovi tohto prestížneho podujatia."

Filip Petrovič, zastupujúci kapitán:

„V prvom rade chcem poďakovať vedeniu Rytierov, že nám umožnili zúčastniť sa na tak kvalitne obsadenom turnaji. Pre väčšinu z nášho mladého tímu to bol prvý kontakt s medzinárodným hokejbalom a o to viac si cením, že sa nám podaril taký úspech. Neviem si predstaviť lepšie zakončenie kvalitnej zimnej prípravy, bez ktorej by sme určite nedokázali hrať vyrovnanú partiu celý turnaj. Všetky tímy hrali veľmi rýchly a fyzicky náročný hokejbal. Hneď v prvom zápase nám to ukázal Oberwill a v rovnakom tempe sme pokračovali až do konca turnaja. Z turnaja si vezieme okrem druhého miesta zážitky a cenné skúsenosti, ktoré nám, verím, pomôžu v našej lige."

Milan Murček, brankár:

„Turnaj nám ukázal, na čom ešte musíme popracovať, ale hlavne sme si dokázali, že vieme zahrať s každým súperom. Ukázali sme charakter, dokázali sme viackrát doťahovať nepriaznivý výsledok. Pre náš mladý tím to bola obrovská škola a sme vďační za možnosť ukázať sa na tomto prestížnom turnaji. Skončiť na druhom mieste bez prehry je výborná vizitka. Nesmieme však poľaviť v práci, aby sme nadviazali na tieto výkony a rovnakými sa prezentovali aj v lige."

Juraj Bubák, manažér Nitrianskych Rytierov:

„Som rád, že náš mladý tím absolvoval tento výborne obsadený turnaj. Odohrali sme štyri zápasy s ťažkými súpermi a neprehrali sme ani jeden zápas – až trikrát sme remizovali a jeden vyhrali, pričom sme obsadili druhé miesto, čo je pre chalanov veľmi pekná odmena. Nejaký presný cieľ v umiestnení sme si nedávali, chceli sme sa prezentovať naším štýlom hry a hrať aktívny hokejbal, čo sa nám aj podarilo. Pre našich mladých hráčov sú tieto zápasy neoceniteľnou skúsenosťou. Dokázali sme, že keď sa sústredíme na svoj výkon, vieme hrať vyrovnanú partiu s akýmkoľvek súperom, napríklad aj s českým majstrom. Nechcem vyzdvihovať jednotlivcov, turnaj sme zvládli ako jedna partia. Výborne zachytali obaja brankári, veľmi dobre a obetavo sme bránili a v útoku sa konečne presadili viacerí strelci. Tréner výborne zvládol rotáciu hráčov a naši juniori dostali v zápasoch dostatok priestoru. Všetkým patrí moje veľké poďakovanie a uznanie. Aj tento turnaj ukázal, že sme na správnej ceste. Chcem poďakovať aj našim sponzorom a partnerom, bez ktorých by sme si takýto turnaj po finančnej stránke nemohli dovoliť. Toto pekné umiestnenie na turnaji chceme venovať našim maródom, mladému Rytierovi Dademu Jackovi a Lukášovi Olejníkovi – prajeme im skoré uzdravenie a skorý návrat medzi nás. Chlapci, držte sa!"


Zdroj fotografie: Milan Podpera

Výsledky zápasov Nitrianskych Rytierov: 

Oberwill Rebells – HBK Nitrianski Rytieri 2:2 (2:0, 0:0, 0:2)
HBC Plzeň – HBK Nitrianski Rytieri 2:2 (1:0, 1:2, 0:0)
Česko U20 – HBK Nitrianski Rytieri 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
HC Kert Park Praha – HBK Nitrianski Rytieri 4:4 (1:0, 3:2, 0:2)

Konečné poradie turnaja:

  1. HBC Plzeň 10 
  2. HBK Nitrianski Rytieri 6 
  3. HC Kert Park Praha 5 
  4. Oberwill Rebels 2 
  5. Česko U20 2